Skip to main content
50’den fazla Ücretsiz SEO Geliştirme Aracı ile ayrıntılı analizler yapın
SEO Nedir SEO Dersleri Giris

SEO Nedir, Ne İşe Yarar?

SEO nedir, ne işe yarar sorusuna cevap arayacağımız bu yazıda SEO nasıl yapılır detaylıca anlatılmaktadır. Öncelikle Google SEO nasıl yapılır bunu anlatarak diğer tüm arama motorları için web sitenizi optimize edeceğiz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda yeni misiniz? SEO nedir bilmiyor musunuz? Yada var olan SEO bilginizi tazelemek, eksiklerinizi gidermek mi istiyorsunuz? SEO konusunun ayrıntılı bir şekilde irdelediğimiz SEO dersleri tam size göre.

Wanaliz blog’da yayınlanacak Türkiye’nin en ayrıntılı SEO Dersleri çalışmasını takip edin.

Wanaliz SEO dersleri sayesinde SEO konusunda bir uzman olacaksınız. Web site yada bloğunuzu geliştirmek, web site trafiğinizi arttırmak için yapmanız gerekenleri en basit şekliyle profosyonel düzeyinde öğreneceksiniz.

SEO Nedir?

SEO açılımı “Search Engine Optimization” yani Arama Motoru Optimizyonu demektir. Webmaster dünyasında web siteleri ile ilgli teknik bir konu olarak nitelendirilse de, aslında büyük oranda Pazarlama (Marketing) alanına giren bir konudur. (daha&helliip;)

Devamını Oku

En çok tıklanan 12 yazı blog türü

En Çok Tıklanan Blog Yazmak, Popüler 12 Blog Türü

Bir blog yazarıysanız muhtemelen bilgisayarın karşısına geçerek, hangi konuda, nasıl bir blog yazacağınızı uzunca bir süre düşündüğünüz zamanlar olmuştur. Yada eğer yeni bir blog yazarıysanız, bu gibi durumlarla özellikle başlangıçta karşılacağınızı söyleyebilirim.

Blog yazılarınızı düşünürken hemen her blog yazarının düşüncesi, mümkün olduğunca popüler, aranan bir konuda kaliteli blog yazarak site trafiğini arttırmaktır. Ancak bu her zaman kolay değildir.
İşte bende bu zorlukları yaşayarak yaptığım araştırmaların sonucunda en çok tıklanan 12 blog konularını yada daha doğru sözle popüler blog türlerini sizlerle paylaşıyorum. Umarım bu liste sizi en popüler blog konularını yazmak için pek çok fikir verecektir. (daha&helliip;)

Devamını Oku

twitterin gercek kurulus hikayesi

Twitter’ın Gerçek Kuruluş Hikayesi

Twitter’ın nasıl kurulduğu ile ilgili twitter’ın resmi kanallarından farklı bir hikaye anlatılıyor. İşte size araştırmalarıma dayanarak Twitter’ın gerçekte nasıl ortaya çıktığının hikayesi.

Twitter’ın şu andaki yatırımcıları her hangi bir skandala yol açmaması için twitter’ın resmi hikayesinde kuruluşta yani twitter’ın ortaya çıkışında emeği geçen diğer isimlerden pek bahsetmemektedir.

Twitter’ın nasıl kurulduğu ile ilgili resmi hikaye şöyledir;

(daha&helliip;)

Devamını Oku

ingilizce blog yazmak için 7 ipucu

İngilizce Blog Yazmak İçin 7 Önemli İpucu

İnternet dünyası hakkında nasıl bu kadar bilgiye sahip olduğum sorusuna verebileceğim birinci yanıt İngilizce bilmek olacaktır.

Öyle zamanlar oluyor ki bir konu hakkında kapsamlı Türkçe kaynak bulmak neredeyse imkansız hale geliyor. Bu yüzden artık google’da aramaları dahi öncelikle İngilizce olarak gerçekleştiriyorum.

Örneğin bir konu hakkında blog yazacaksam, bununla ilgili Türkçe neler yazıldığını araştırmak için Türkçe aramalar yapıyorum.

İnternet girişimlerin arasında web site dili İngilizce içeriklerden oluşan pek çok örnek yer alıyor. Hatta 2006 yılındaki 2. internet girişimim İngilizce içeriklerden oluşuyordu.

(daha&helliip;)

Devamını Oku